Délmagyarország című kiadvány cikkei

Akadémiai mozaik. In: Délmagyarország. p. 7. (1944)

Az Egyetem Barátai Egyesülete természettudományi szakosztálí [rövid hír]. In: Délmagyarország. (1944)

Az Egyetem Barátainak Egyesülete természettudományi szakosztálya... [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 10. (1944)

Az Emericana előadásai. In: Délmagyarország. p. 6. (1944)

Az egyetemi ifjúság helye a szabad demokrata finn társadalomban : Helena Kaiyes finn újságírónő és Wilja Tervonen egyetemi lektor előadása. In: Délmagyarország. (1944)

Az egyetemi ifjúság szavalódélutánja. In: Délmagyarország. p. 8. (1944)

Az egyetemi énekkarok sikeres hangversenye. In: Délmagyarország. p. 6. (1944)

Az elkövetkező békeidők tökéletes alkotása legyen a szegedi egyetemi könyvtár : Tóth László professzor nyilatkozata. In: Délmagyarország. p. 7. (1944)

Beíratkozás az egyetem jogi karára [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Csendes szemlélődés 3000 emberi koponya szegedi birodalmában. In: Délmagyarország. (1944)

A Dugonics-Társaság ülése. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Halasy-Nagy József egyetemi tanár előadása az emberi közösségről. In: Délmagyarország. (1944)

Jelentkezés a jogi tanfolyamra [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 4. (1944)

Kolozsvári képeslap. In: Délmagyarország. p. 4. (1944)

Koltay-Kastner Jenő egyetemi tanár székfoglalója az Akadémián [rövid hír]. In: Délmagyarország. (1944)

Megjelent a Délvidéki Szemle legújabb száma [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 6. (1944)

Megjelent a Délvidéki Szemle legújabb száma [rövid hír]. In: Délmagyarország. (1944)

Mostoha körülmányek között tengődik a szegedi egyetemi könyvtár. In: Délmagyarország. (1944)

Móra Ferenc, Nyilasy Sándor életrajzát és Szeged néprajzát megíratja a Dugonics-Társaság : Új tagválasztások a Dugonics-Társaság vasárnapi közgyűlésén. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Nagy lelkesedéssel ünnepelte Szeged közönsége március 15-ét : (Az egyetemi ifjúság ünnepsége. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Szabadegyetemi előadások [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 6. (1944)

Szakértekezleten vitatják meg az Alföldre, a Tiszára és a Fehértóra vonatkozó kérdéseket : Bartucz professzor nyilatkozata a szakértekezletek céljairól. In: Délmagyarország. p. 4. (1944)

Szeged énekel : Az egyetemi és főiskolai énekkarok idei proframja. In: Délmagyarország. p. 7. (1944)

Szent-Györgyi Albert beszámol a rádióban az új orvosi felfedezésekről. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Szent-Györgyi Albert intézete működik : Beszélgetés dr. Banga Ilonával Szent-Györgyiről és utolsó nagy felfedezéséről. In: Délmagyarország. p. 5. (1944)

Szent-Györgyi Albert munkatársainak nagyjelentőségű beszámolója az orvosi szakülésen. In: Délmagyarország. p. 3. (1944)

Természettudományi szakülés [rövid hír]. In: Délmagyarország. (1944)

Természettudományi szakülés az Egyetem Barátai Egyesületében [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 9. (1944)

A Tisza tudományos feltárása : Kesselyák Adorján főiskolai tanár nagyhatású előadása a Tiszáról az Alföldi Tudományos Intézet első szakértekezletén. In: Délmagyarország. p. 6. (1944)

Van-e magyar romantika? : Sík Sándor szabadegyetemi előadása. In: Délmagyarország. p. 4. (1944)

Veress Elemér egyetemi tanár kitüntetése. In: Délmagyarország. (1944)

"A modern biológiai tudomány az eddigi álomvár helyett két szilárd alapkövön nyugszik" : Szent-Györgyi professzor előadása az Egyetembarátok orvosi szakülésén kutatásai legutóbbi négy esztendejéről. In: Délmagyarország. (1944)

A szegedi egyetemen a kezdeti nehézségek után zavartalanul folynak az előadások : A vidéki hallgatók elhelyezéséről is gondoskodnak. In: Délmagyarország. p. 2. (1944)

A szegedi egyetemi énekkar Kolozsváron hangversenyez [rövid hír]. In: Délmagyarország. p. 8. (1944)

A lista elkészítésének dátuma 2024. May 2. 16:05:32 CEST.