Délmagyarország című kiadvány cikkei

Válasszon: 3

3

Az Erger-Bergeres tüntetést a kultuszminiszter jelentéktelen eseménynek minősítette : Állítólag budapesti agitátorok szervezték meg a tüntetést = A rendőrség megszüntette a nyomozást. In: Délmagyarország, (3) 47. p. 2. (1927)

Az egyetemi munkálatok oroszlánrészét budapesti vállalkozóknak adta az építési bizottság : A kultuszminisztert korai érkezése miatt nem fogadta senki. In: Délmagyarország, (3) 152. p. 3. (1927)

Beszélgetés Somogyi polgármesterrel a külvárosi problémákról, a vízről, az egyetemről és a numerus claususról. In: Délmagyarország, (3) 129. pp. 5-6. (1927)

A Délmagyarország ankétja a numerus claususról : A tudományegyetemek tanárai feleslegesnek tartják a hallgatók számának kontingentálását = Egyedül a műegyetem rektora tartja kívánatosnak a numerus clausus fentartását. In: Délmagyarország, (3) 122. pp. 1-2. (1927)

Izgalmas egyetemi interpellációk : ha tovább folynak a zavargások igénybe veszik a rendőrséget és bezárják az egyetemeket. Teleki Pál és a - "morajló tenger". In: Délmagyarország, (3) 269. p. 2. (1927)

Kedden reggel sztrájkba léptek az egyetemi klinikai építkezések építőmunkásai : Tizenöt százalékos béremelést kértek = Az első tárgyalások eredménytelenül végződtek = Bizonytalan időre megszakadtak az egyetemi építkezések. Általános építősztrájk előtt? In: Délmagyarország, (3) 176. p. 3. (1927)

"Tótágas" a parlamentben: A kisgazdák és a kultuszminiszter összecsapása Mészöly Gedeon körül. In: Délmagyarország, (3) 124. pp. 1-2. (1927)

A "Tótágas" professzora négy hónapig nem akar tudni semmiről és szép csöndben elutazott a Balaton mellé : A 101-ek titokzatos levele Mészöly Gedeonhoz. In: Délmagyarország, (3) 129. p. 8. (1927)

A kultuszminiszter Szegeden : Várhelyi prelátust érdem kereszttel tüntette ki a kormányzó = Elbírálták az egyetemi építkezések ajánlatait = Három klinikát és két internátust kíván felépíteni ebben az évben a miniszter = Vásárhelyi prelátus beszéde. In: Délmagyarország, (3) 46. p. 2. (1927)

A pécsi egyetemi ifjúság tiltakozik az ellen, hogy a zsidó hallgatókat megakadályozzák a tanulásban : A kultuszminiszter felhívta a rektorokat, hogy minden erővel szüntessék meg az igazoltatásokat. A budapesti rektor energikus felhívása a hallgatókhoz. In: Délmagyarország, (3) 247. p. 2. (1927)

A szegediek áldozatkészsége s az egerbergerező egyetemi különítmény. In: Délmagyarország, (3) 46. p. 1. (1927)

A lista elkészítésének dátuma 2024. May 17. 12:27:41 CEST.